Kaip nuotolinis mokymas pandemijos metu įtakojo vaikų svorio augimą

Gydytojai įspėja, kad dažnesnis užkandžiavimas, mažesnis fizinis aktyvumas didina svorio augimą, o tuo pačiu sveikatos problemas, traumų riziką. „Mes, gydytojai,  matome, kad per užsitęsusį karantino laikotarpį vaikai ateina su priaugusiu svoriu“ – sako Ortopro vaikų chirurgė Dr. Jolanta Labanauskienė. Gydytoja pastebi, kad vaikai, turintys antsvorio, daugiau skundžiasi kojų skausmais, greičiau pavargsta. Tai lyg „užburtas ratas“, norime, kad vaikai daugiau mankštintųsi ir numestų svorio, bet jie negali dėl to kad skauda kojas, tai tarsi spąstai.

„Vaikų nutukimas keičia pėdų struktūrą ir sukelia nestabilumą vaikščiojant“ – sako gydytoja. Antsvoris išlygina pėdą, įtempdamas padų fasciją, audinių juostą, kuri eina nuo kulno iki kojų pagrindo, sukeldama pėdos skausmą.  

Kartais vaikas skundžiasi skersinio lanko skausmu. Tai lemia plokščiapėdystė. Skersinio lanko nusileidimas gali pareikalauti daugiau energijos, todėl vaikui sunkiau vaikščioti ir bėgti. Gydytojai pataria antsvorio turinčius vaikus gydyti fizinės terapijos pratimais ir avalynės įdėklais siekiant sumažinti arba pašalinti skausmą.

„Mes galime padėti sumažinti skausmus, kad šie vaikai galėtų bėgioti ir žaisti kaip ir visi kiti vaikai, tačiau tėvai turi prisiimti atsakomybę už savo vaikų gyvenimo būdo ir mitybos stebėjimą”, – sako Dr. J.Labanauskienė.

„Tėvai privalo motyvuoti vaikų fizinį aktyvumą kartu su jais praleisdami aktyviai laisvalaikį“- pažymi Ortopro kineziterapeutas Mangirdas Kazačenko.

Šiuo metu išskirtinis dėmesys mūsų mažiesiems klientams, siūlome greitą priėmimą savaitės bėgyje.

 

Pas mus konsultuoja vaikų gydytojai:

 

Vilniuje:

Vaikų ortopedas traumatologas dr. Jonas Vencius

Vaikų chirurgė Jolanta Labanauskienė

Vaikų ortopedas traumatologas Tomas Indriulionis

Kineziterapeutas Mangirdas Kazačenko

Registracija 8 650 49315

 

Klaipėdoje:

Vaikų ortopedas traumatologas Aleksandr Žuk

Registracija 8 615 16406